Champion Police zagra w barażach o I ligę

Prezydium Zarządu Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego podjęło uchwałę
o zakończeniu II ligi mężczyzn.

W związku z panującą w naszym kraju pandemią koronawirusa COVID-19, Prezydium Zarządu Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego podjęło uchwałę
o zakończeniu rozgrywek drużynowych 2. ligi mężczyzn w sezonie 2019/2020.

Champion Police wygrał grupę północną z kompletem zwycięstw i zmierzy się
w dwumeczu ze zwycięzcą grupy południowej RLKTS Ochman Raszków o Mistrza
II ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Zwycięzca tej potyczki uzyska bezpośredni awans do I ligi.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek  2 ligi Mężczyzn została ustalona na podstawie aktualnych tabel. Z uwagi na różną ilość rozegranych meczów przez poszczególne drużyny parametrem decydującym o kolejności jest ratio, czyli stosunek zdobytych punktów do ilości rozegranych meczów.

Prezydium Zarządu WZTS podjęło decyzję o rozegraniu dwóch pojedynków barażowych w późniejszym terminie.
W dwumeczu o zwycięstwo w rozgrywkach 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej i awans do 1. ligi zmierzą się Champion Police (gr. północna) i Ochman Raszków (gr. południowa).

W drugim spotkaniu barażowym zagrają zespoły, które zajęły siódme miejsca – UKS Daniszyn (gr. południowa) i MSZS Świdwin (gr. północna). Triumfator tej konfrontacji utrzyma się na 2-ligowym froncie, a przegrany spadnie do 3. ligi.

Z 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej spadają zespoły, które zajęły ósme miejsca w swoich grupach – LKTS Luvena Luboń (gr. południowa) i KTS Koszalinianin Koszalin (gr. północna).

 

 

 

Udostępnij na: